Mnozí lidé, kteří si v současnosti chtějí koupit krb, nemyslí jen na jeho výhřevnou hodnotu. Někteří lidé očekávají, že nový krb především zvedne celkový vzhled jejich domova.

 

Co je to biokrb

Patříte mezi ty, kteří si správnou domácí atmosféru představují v souvislosti s krbem? Pokud bydlíte v rodinném domě či někde, kde je možné vést komín, máte široké možnosti výběru nejrůznějších krbů.

V současné době však nemusí být o „teplo domova“ ošizeni ani ti, kteří nemají možnost pořídit si krb s komínem. Vyrábí se mnohé krby bez nutnosti komínu a snad nejoblíbenější řešením jsou biokrby.

Biokrb si můžete pořídit do jakéhokoliv interiéru, třeba i do bytu v panelovém domě.

Jak už název tohoto krbu napovídá, topení v něm je ekologicky nezávadné. Při spalování se netvoří tuhý odpad, ale dokonce ani kouř. Jediné, co se spalováním vytváří je vodní pára a oxid uhličitý, který vydechujeme i my.

V biokrbu se topí speciálním biolihem, který je na rostlinné bázi. Jeho spotřeba není velká, takže ani vaše náklady na topení v biokrbu nebudou velké.

Zajímává vás výhřevnost tohoto řešení? Záleží na tom, jaký konkrétní biokrb si pořídíte. U některých druhů biokrbů je výhřevnost menší, ale stále více lidí si ho nepořizuje ani tak kvůli výhřevnosti, ale kvůli jeho designovému hledisku.

Designové biokrby se vyrábí v rozmanitých provedeních. Seženete pěkné kousky do tradičně zařízeného interiéru, ale mnohé kusy se hodí do těch nejmodernějších místností.

Biokrby dělíme na volně stojící a závěsné, které vypadají jako obživlý obraz. Poskytuje velmi působivou podívanou.

Vyberete si také některý z luxusních designových biokrbů? Od konkrétního designového provedení se odvíjí i cena biokrbu. Cenu ovlivňuje i další vybavení krbu.

 

Na trhu jsou mnohé krby. Chcete-li však skloubit ekologické topení, teplo domova i pěkný až luxusní design krbu, volte biokrb.