Možná jste už také slyšeli o moderních bio krbech, zvlášť lidi, kteří mají rádi designově pěkná řešení a potřebují se obejít bez komína, zaujmou. Někteří se stále ptají, jak je možné řešit krb bez komína. Jde tedy o imitaci ohně? Ne, oheň je skutečný. Přibližme si fungování bio krbu.

 

O fungování bio krbu

Biokrb funguje na biolíh, což je palivo rostlinného původu. Znamená to, že při používání biokrbu nepotřebujete tuhá paliva, ale ani elektřinu či zemní plyn. Tím je biokrb unikátní.

Díky používání biolihu dosáhnete jasného a pěkného plamene v krbu a oceníte i to, že můžete oheň nechat okamžitě rozhořet nebo naopak hned uhasit. Provoz vám tedy zabere minimum času a práce.

Stejně nenáročná je i údržba bio krbu. Není vůbec třeba. Jak tomu máte rozumět? Při spalování biolihu vzniká pouze vodní pára a oxid uhličitý, což je stejná látka, kterou sami vydechujeme.

Žádné jiné odpadní látky nevznikají, a tak nebudete muset odstraňovat popel, zbytky ohořelých materiálů, ale také se nesetkáte s dýmem, který by v místnosti zapáchal či zanášel barvu stěn šedým až černým začouzením.

Jediné, na co byste se měli při obsluze biokrbu zaměřit, je pravidelné větrání. Jak už jsme si zmínili, spalováním dochází k tvoření oxidu uhličitého, který v případě, že by se množil v místnosti, by mohl způsob únavu, bolest hlavy, malátnost a další příznaky typické pro přebytek oxidu uhličitého.

Bio krby fungují na jednoduchém principu, který vám přináší mnoho výhod. Mezi ně patří především možnost použít biokrb v jakékoliv místnosti, ale také šetrnost k životnímu prostředí atd.

 

Bio krb je vhodným řešením pro každého, kdo si chce pořídit krb bez komína, zbytečně velkých úprav interiéru a bez nutnosti věnovat jeho údržbě velkou pozornost.