Možná také zrovna stojíte před rozhodnutím, jaký krb si pořídíte. Pokud ho chcete jako hlavní zdroj tepla do rodinného domu, možnosti máte různé a biokrb kvůli menší výhřevnosti není pro vás vhodnou volbou. Všichni ostatní by však měli jeho pořízení zvážit. Biokrby mají totiž mnoho výhod. Představme si alespoň ty hlavní:

· absence komína: Při spalování v biokrbu nevznikají žádné odpadní látky, které by bylo třeba odvádět komínem. Díky tomu se hodí i do míst, kde dříve nemohl být krb právě kvůli nemožnosti zajistit komín. Celkově nejsou nutné žádné přípravné práce před instalací krbu.

· biopalivo: Použití biopaliva je snadné a zároveň je biolíh šetrný k životnímu prostředí. Jeho spalováním se totiž do vzduchu uvolňuje pouze vodní pára a oxid uhličitý.

· snadná údržba i manipulace: Díky čistému spalování nevyžadují biokrby náročnou údržbu. Jsou také mobilní. Snadno je přenesete do jiné místnosti.

· pěkný vzhled: Biokrby se vyrábějí v rozmanitých designech. Snadno si vyberete takový, který nejlépe zapadne do vašeho interiéru.

 

Comments are closed.