Chcete se zodpovědně rozhodnout, zda bude biokrb vhodným řešením i pro vás? Přiblížíme si výhody a nevýhody bio krbů. To vám jistě pomůže v rozhodování.

 

Výhody bio krbů

Biokrby mají mnohé výhody. Rozšířené jsou i díky tomu, že je lze použít do libovolných prostor. Nepotřebují pro své fungování komín. To ocení ti, kteří bydlí v bytu, ale i ti, kteří mají starší dům a museli by provádět složitou a finančně náročnou rekonstrukci.

Budete-li si chtít pořídit bio krb, nebudou nutné speciální stavební přípravy ani nákladné projekční zásahy.

Potěší vás i čistý provoz biokrbu. Nečeká vás vymetání popela, ani se nemusíte obávat začouzených stěn. Bio krby totiž používají jako palivo biolíh, jehož spalováním vzniká jen oxid uhličitý a vodní pára. O údržbu krbu se nebudete muset starat.

Výhodou je i mobilita biokrbů. Některé druhy můžete přenášet podle potřeby. Oceníte i to, že si budete moci vybrat biokrb z velké nabídky závěsných, volně stojících a vestavených krbů různých velikostí i designů. Každý si v nabídce najde řešení, které bude pro jeho interiér nejlepší.

Důležitým aspektem je i ekologická šetrnost a ani ekonomicky vás provoz biokrbu nezruinuje.


Nevýhody bio krbů

Mají bio krby nějaké nevýhody? I když jde o oblíbené krby, nějaké nedostatky se mohou najít, i když většině lidí nevadí a při jejich rozhodování převáží klady.

Měli byste však počítat, že biokrby mají nižší tepelný výkon, kvůli kterému nelze používat toto řešení jako jediný zdroj tepla. U biokrbů není ani možnost nepřetržitého provozu.

Bio krb můžete použít v libovolném interiéru, ale musíte zajistit větrání. Z množícího oxidu uhličitého by vás mohla bolet hlava. Některým, kteří mají rádi praskot dřeva v krbu, můžete také chybět tento aspekt.

 

Jak je z výše uvedeného patrné, bio krby mají mnohem více výhod než nevýhod. Pokud to i vás přimělo ke koupi biokrbu, zbývá vám je vybrat, které provedení se bude do vašeho interiéru nejvíce hodit.